Vefkler

Bilindiği gibi vefkler çok eski zamanlardan bu yana var olan ve aynı zamanda islam dinin de yasaklanmamış olan işlemlerdir. Bu sebeple bu işlemler sürekli olarak farklı amaçlar ile kullanılmakta ve insanların da güvenlerini kazanmaktadırlar. Vefk hazırlamak son derece zor ve deneyim isteyen bir işlemdir. Bu işlemler de amaç insanları bir amaca kesin olarak ulaştırmak değil, ulaşmak istedikleri hedefler için kendilerine manevi anlamda yardımcı olabilmektir. Bunun için hazırlanan vefk işlemleri her zaman için çok farklı şekilde hazırlanmakta ve genellikle belli kişiler tarafından yapılabilmektedir.

Vefk işlemleri yapılacağı zaman öncelikle hocaların bir kağıt üzerine sağdan sola ve yukarıdan aşağıya doğru aynı adetler de olacak şekilde kare şekiller çizmeleri gerekmektedir. Daha sonra bu karelerin içine özel olarak seçilmiş olan bazı sayılar yerleştirilmelidir. İşte vefk işlemlerinin en ciddi yanı da budur. Bu sayılar karelerin içine yazıldığı zaman öncelikle sağdan sola ve yukarıdan aşağıya doğru aynı toplamları vermesi gerekmektedir. Bunu sağlamak için ise çok dikkatli olmak gerekmektedir. Birçok kişi ne kadar dikkatli olurlarsa olsunlar kesinlikle bunu sağlayamadıkları için vefk işlemlerini tam olarak yapamamaktadırlar.

Ancak bu durum vefk işlemleri için kesinlikle olmazsa olmaz bir durumdur. Yapılan işlemlerden sonra bu sayıların toplamlarını kontrol eden ve istedikleri sonucu alan kişiler aynı zamanda vefk işlemlerinin de istenen sonucu vereceğini bilmektedirler. Eski islam toplumların da doğmuş olan bu işlemlerden sonra ortaya çıkacak olan manevi enerjiler insanlara birçok farklı amaçla yardımcı olabilmektedir. Özellikle eski zamanlar da manevi korunma amacı ile kullanılmış olan bu işlemler günümüzde birçok farklı amaç için daha kullanılabilmektedir. Bu tarz işlemler yaptırmak için mutlaka kendilerini kanıtlamış olan güvenilir ve gerçek hocalardan yardım almak gerekmektedir.

Bu çizimleri yapan kişiler kimi zaman yaptıkları çizimlerin içine insanların isimlerini, farklı duaları veya farklı Esma-ül Hüsna’ları da ekleye bilmektedirler. Aynı zamanda hazırlanan vefklerin mutlaka insanların üzerilerinde taşınması gerekmektedir. Eski islam toplumlarından günümüze kadar gelmiş olan eşyalar bakıldığı zaman o zamanlar da vefk işlemlerine ne kadar çok önem verildiği hemen görülebilmektedir. Özellikle savaşa giden askerlerin kıyafetlerin de veya savaş ekipmanların da bu işlemlerin çok sık kullanıldığı görülmektedir. Bu da vefk işlemlerinin ne kadar önemli ve ne kadar eski işlemler olduklarını net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Günümüzde de birçok kişi sürekli olarak vefkler hakkında araştırmalar yapmakta ve bu işlemleri doğru bir şekilde yapan kişilerin kapılarını çalarak kendilerinden yardım istemektedirler. Bu işlemlerden sonra kendilerini manevi anlamda daha da rahat hissettiklerini belirten insanlar özellikle risk olmaması ve aynı zamanda hazırlanmasını basit olması sebebi ile de bu işlemleri rahat bir şekilde kullanmaktadırlar. Evlilik, aşk veya bağlama gibi amaçlar ile de kullanılabilen vefkler hakkında her zaman doğru kişileri seçmek gerekmektedir.

Bu da vefk işlemlerinin ne kadar önemli ve ne kadar eski işlemler olduklarını net bir şekilde ortaya koymaktadır. Günümüzde de birçok kişi sürekli olarak vefkler hakkında araştırmalar yapmakta ve bu işlemleri doğru bir şekilde yapan kişilerin kapılarını çalarak kendilerinden yardım istemektedirler. Bu işlemlerden sonra kendilerini manevi anlamda daha da rahat hissettiklerini belirten insanlar özellikle risk olmaması ve aynı zamanda hazırlanmasını basit olması sebebi ile de bu işlemleri rahat bir şekilde kullanmaktadırlar. Evlilik, aşk veya bağlama gibi amaçlar ile de kullanılabilen vefkler hakkında her zaman doğru kişileri seçmek gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!